Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.05.2019

Військова прокуратура Західного регіону України привітала Героя Радянського Союзу генерал-майора юстиції Івана Каліберду з 99-літтям

      

Заступник військового прокурора Західного регіону України полковник юстиції Сергій Коцюба та начальник відділу прокуратури регіону майор юстиції Сергій Кітраль відвідали Героя Радянського Союзу генерал-майора юстиції Каліберду Івана Опанасовича та привітали його з уродинами.

На 99-ліття заступник прокурора регіону вручив ветерану подяку, святкові подарунки та подякував йому за героїзм, проявлений в боротьбі з нацизмом.

Як зазначив Сергій Коцюба, ветерану чимало довелося пережити на довгій ниві свого життя. Іван Каліберда відважно пройшов через горнило Другої Світової війни, демонстрував яскравий приклад мужності, відваги та самопожертви заради Батьківщини. У ході тих подій отримав важке кульове поранення.

«Дякую, що заради держави та родини ви завжди стояли на сторожі України. Ви – наш взірець із славної когорти Героїв», – зазначив заступник прокурора регіону. Сергій Коцюба побажав ветерану міцного здоров'я і висловив гордість, що такі офіцери-фронтовики присвятили своє життя службі в органах військової прокуратури.

Іван Опанасович висловив вдячність за турботу, згадав яскраві моменти участі у війні та з історії служби у військовій прокуратурі Прикарпатського військового округу.

Довідково: Каліберда Івано Опанасович

Народився 21 травня 1920 року в с. Великий Бурлук, Великобурлуцького району Харківської області в багатодітній родині, українець.

У 1939 році закінчив середню школу, в 1941 - Ленінградське військово-інженерне училище. Учасник війни з липня 1942 року. Брав участь у Сталінградській битві, битві на Курській дузі, форсуванні Дніпра, визволенні України, Польщі, Угорщини, Румунії та Чехословаччини.

У 1943 році лейтенант, командир понтонного взводу 6-го окремого моторизованого понтонно-мостового батальйону 7-ої гвардійської армії 2-го Українського фронту очолив перший десант через Дніпро в районі сіл Переволочна і Солошине на південь від Кременчука (нині Кобеляцького району Полтавської області).

Указом Президії Верховної Ради від 26 жовтня 1943 року «За геройський подвиг, проявлений при форсуванні річки Дніпро, міцне закріплення і розширення плацдарму на західному березі річки Дніпро» був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Після війни в 1954 році закінчив Військово-юридичну академію за спеціальністю військового юриста. З 1955 року проходив службу в Прикарпатському військовому окрузі на посаді помічника військового прокурора округу. Звільнений в запас у 1969 році.

Після звільнення працював начальником Музею історії військ ПрикВО, викладачем початкової військової підготовки в СШ № 34 м. Львова, начальником відділу кадрів Наукової бібліотеки імені В. Стефаника Академії наук України.

Нагороди

-    орден Б. Хмельницького II та III ступеня;
-    орден Вітчизняної війни 1-го ступеня;
-    2 ордени Червоної Зірки;
-    Золота Зірка Героя Радянського Союзу та орден Леніна;
-    медалі «За оборону Сталінграда», «За Перемогу над Німеччиною», «За бойові заслуги» , «За освоєння цілинних і перелогових земель», «За бездоганну службу» 1-го ступеня та інші.
Почесні звання
-    почесний працівник Прокуратури України.;
-    видатний юрист України. Почесне звання спілки юристів України;
-    почесний солдат 703-го інженерного полку Збройних Сил України (місто Самбір, Львівщина);
почесний громадянин смт Великий Бурлук, Харківщина, Україна.


Прес-служба військової прокуратури
Західного регіону України

кількість переглядів: 2334