04.09.2019

Військова прокуратура добилася застосування покарання до адвоката за порушення ним присяги та неналежне виконання професійних обов'язків

       

Військовими прокуратурами Західного регіону України та Чернівецького гарнізону викрито у засіданнях нечесність та неналежну поведінку адвоката, а також доведено це наданням колегії суддів відповідних доказів.

Зокрема, у вересні 2018 року захисник не з'явився до апеляційного суду на розгляд кримінальної справи, щоб навмисно затягнути судовий розгляд, та ввів феміду в оману при поясненні причини свого нез'явлення. Демонструючи зверхнє та зневажливе ставлення до колегії суддів і прокурорів зі сторони обвинувачення, які прибули до суду з інших областей України, адвокат мотивував свою відсутність у суді перебуванням у відпустці.

Проте, прокуратура встановила і довела, що це не відповідало дійсності, оскільки адвокат того ж дня брав участь у засіданні в іншому суді. Водночас, навіть будучи викритим у наданні суду неправдивої інформації, захисник продовжував заперечувати очевидне.

За наполегливої та принципової позиції військової прокуратури дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області, підтримавши скаргу прокуратури, притягнула адвоката до дисциплінарної відповідальності – зупинила на три місяці його право на заняття адвокатською діяльністю.

Однак, таке рішення військова прокуратура вважала зам'яким, оскільки правник, впевнений в своїй безкарності, цинічно продовжував вводити в оману і членів КДКА.

Тож військова прокуратура не погодилася з прийнятим рішенням і до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури подала скаргу, яку 4 вересня 2019 року задоволено. Захиснику збільшено термін призупинення адвокатською діяльністю до 6 місяців.


Прес-служба військової прокуратури
Західного регіону України

кількість переглядів: 366